You are here
Home >

By: Jay Moore

Class of 2019

Name Position  School College Choice
1 Jordan Isaacs F 6’2 Saint Francis
2 Javyn Nicholson F 6’3 Collins Hill  UGA
3 Deasia Merrill W 6’1 Villa Rica
4 Amari Robinson F 5’11 Douglas County
5 Destiny Thomas F 6’1 Tri Cities
6 Jaden Scott W 6’2 Island
7 Ashlee Austin F 6’2 Northview
8 Jada Scott W 5’11 Island
9 Jada Claude F 6’1 Whitewater
10 India Wells  pg 5’2 Telfair
11 India Bellamy C 6’2 Dutchtown
12 Amaria Standard W 6’1 Tucker
13 Bria Harmon Pg 5’5 Collins Hill  Purdue
14 Paris Mullins F 6’1 Westlake
15 Rita Igbokwe C 6’4 Mundy Mill
16 Taziha Fanning C 6’3 Harris County
17 Zamiya Passmore Pg 5’5 Locust Grove
18 Jordan Bailey F 6’0 Madison County
19 Janiya Jones W 5’9 Henry County
20 Dynesh Brown Pg 5’6 Swainsboro
21 Brooke Henricks F 5’11 Rabun County
22 Usoriea McWhother F 6’1 Henry County
23 Sarah Matthews W 5’9 Forest Park
24 Chellia Watson W 5’8 Winder Barrow

Class 2020

Name Position  School Offers
1 Olivia Cochran F 6’2 Carver Columbus Kentucky  Ga Tech, Auburn
2 Gensis Bryant Pg 5’6 Lovejoy Hs Ga Tech,  Kennesaw State, Jacksonville State
3 Anaya Boyd Pg 6’0 Lovejoy Hs Ga Tech, UGA, Kentucky, Clemson
4 Avyonce “Ac” Carter W 5’10 Wesleyan Ga Tech
5 Sally Schutz W 6’1 Home school Ga Tech,UGA
6 Amirah Abdur Rahim F 6’1 St Francis
7 Ansley Hall W 5’8 Prince Avenue Christan
8 Miya Byrd W 5’6 Turner County
9 Selma Kulo C 6’4 Brookwood
10 Simone Rowland Pg 5’5 Hapeville Charter
11 Jaleah Storrs W 5’7 Eagles Landing Hs

Freshmen Fab 10

Name Position Height School Offers
1 Brianna (Snoop) Turnage W 6’1 Westlake Hs Georgia, Georgia Tech,Miami
2 Sania Feagin C 6’4 Forest Park Hs LSU
3 Raven Johnson Pg 5’10 Westlake Hs Miami, Georgia Tech, UGA, Kentucky
4 Mia Moore Pg 5’7 St Francis  Georgia Tech
5 Paige Lyons pg 5’5 Wesleyan Clemson, Pittsburg
6 Demauri Flournoy pg 5’5 Carollton Hs
7 Jillian Hollingshead C 6’3 Holy Innocents
8 Unique Miller F 6’2 McEachern
9 Sade Harrell W 5’11 Heritage
10 Ashlee Locke C 6’3 Flowery Branch Hs

Best of the Best

Name Grade Pos Size School  College
1 Olivia Nelson Ododa Sr C 6’5 Winder Barrow
2 Brooke Moore Sr Pg 5’7 Henry County  Auburn
3 Jordyn Issacs Jr F 6’2 Saint Francis
4 Olivia Cochran So F 6’2 Carver Columbus Kentucky  Ga Tech, Auburn
5 Morgan Jones Sr W 6’2 Our Lady Mercy Flordia State
6 Javyn Nicholson Jr F 6’3 Collins Hill  UGA
7 Jenna Brown Sr Pg 5’10 The Lovett School Stanford University
8 Victoria Sexton Sr F 6’1 Rome
9 Deasia Merrill Jr W 6’1 Villa Rica
10 Genesis Bryant So Pg 5’6 Lovejoy Hs Ga Tech,  Kennesaw State, Jacksonville State
11 Robyn Benton Sr G 5’9 Greater Atlanta  Christian Auburn
12 Desha Benjamin Sr W 6’1 Laney  University of Alabama
13 Amari Robinson Jr F 5’11 Douglas County
14 Zamiya Passmore Jr Pg 5’5 Locust Grove
15 Jessika Carter Sr C 6’4 Harris County  Mississippi State
16 Kaila Hubbard Sr W 5’8 Holy Innocents Episcopal University of Georgia
17 Tory Ozmound Sr Pg 5’7 Buford  Michigan State
18 Anaya Boyd So Pg 6’0 Lovejoy Hs Ga Tech, UGA, Kentucky, Clemson
19 Avoynce Carter So W 5’10 Wesleyan Ga Tech
20 Jala Jordan Sr W 6’2 IMG Academy West Virgina
21 Sally Schutz So W 6’1 Home school Ga Tech,UGA
22 Amaya Register Sr Pg 5’5 Wesleyan  Old Dominion
23 Taylor Sutton  Sr Pg 5’5 Greater Atlanta Christan Middle Tennesse St
24 Brittany Davis Sr W 5’9 Greenville  Mississippi State
25 Ashlee Austin Jr F 6’2 Northview
26 Jada Scott Jr W 5’11 Island
27 Jada Claude Jr F 6’1 Whitewater
28 Tehya Lyons Sr Pg 5’7 Norcross  Pittsburgh
29 Raven Johnson Fr Pg 5’10 Westlake Hs Miami, Georgia Tech, UGA, Kentucky
30 Sania Feagin Fr C 6’4 Forest Park Hs LSU

 

Top